Вы находитесь здесь: Главная > Архів номерів > Журнал східноєвропейського права № 36

Журнал східноєвропейського права № 36

титульна сторінка

зміст

M.L. Gribov, A.A. Venediktov Psychological Basis of Covert Surveillance in Public Accessible Places for Persons who are Willing and Commit Crimes

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Венедіктов_фото

Проаналізовано положення і висновки публікацій, присвячених проблемам використання результатів прихованого візуального спостереження в кримінальному процесі та оперативно-розшуковій діяльності. Проведено класифікацію знань про психологічні основи прихованого спостереження в публічно доступних місцях за особами, які готують і вчиняють злочини. Визначено структуру та сформульована сутність зазначених основ.

Ключові слова: приховане спостереження, психологічні основи, публічно доступні місця, кримінальний процес, оперативно-розшукова діяльність.

Відкрити статтю>>>

Діковська І.А. Колізійне регулювання спадкових відносин з іноземним елементом в України: сучасний стан та перспективи розвитку

Діковська фото

У статті аналізуються колізійні норми Закону України «Про міжнародне приватне право», що застосовуються до спадкових відносин. Виявлені проблеми застосування колізійної прив’язки «право держави, в якій спадкодавець мав останнє місце проживання», а також колізійного регулювання здатності складання заповіту. Визначено, що прив’язка  «право держави, де спадкодавець мав звичайне місце проживання» є більш вдалою, ніж прив’язка «право держави, в якій  спадкодавець мав останнє місце проживання».

Ключові слова: колізійне регулювання спадкових відносин, останнє місце проживання спадкодавця, звичайне місце проживання спадкодавця, Закон України «Про міжнародне приватне право», Європейський Спадковий Регламент (Брюссель IV).

Відкрити статтю>>>

Ye.V. Valkova Foreign Experience of Criminal Responsibility for Domestic Violence

Валькова_фото 

В статті розглядається зарубіжний досвід кримінальної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї на прикладі країн СНД та деяких іноземних держав. Визначаються ефективні інструменти протидії насильству в сім’ї в окремих країнах СНД, а також таких країнах Європи, як  Франція, Польща, Норвегія, Болгарія. Аналізується законодавство визначених країн Європи у сфері протидії насильству у сім’ї. З урахуванням зарубіжного досвіду пропонується удосконалити певні заходи протидії насильству у сім’ї в Україні шляхом запровадження кримінальної відповідальності за вчинення насильства в сім’ї.

Ключові слова: зарубіжний досвід, країни СНД, країни Європи, Франція, Польща, Норвегія, Болгарія, насильство в сім’ї, протидія, кримінальна відповідальність, законодавство, ефективні заходи протидії.

Відкрити статтю>>>

Кагадій М.І. Класифікація конституцій зарубіжних країн близького зарубіжжя 

В статті досліджуються поняття та різні критерії класифікації конституцій зарубіжних країн світу і близького зарубіжжя. Дається авторське поняття класифікації та її критеріїв щодо конституцій країн близького зарубіжжя. Характеризуються окремі види конституцій зарубіжних країн близького зарубіжжя. Пропонуються висновки і рекомендації.

Ключові слова: конституції зарубіжних країн, конституції близького зарубіжжя, класифікація конституції близького зарубіжжя, критерії групування конституцій близького зарубіжжя, окремі групи конституцій близького зарубіжжя.

Відкрити статтю>>>

P.V. Kolomiiets Tax Policy: Monitoring of Scientists Views on Fiscal Illusion and Fiscal Obfuscation

Коломієць_фото (1)

Стаття присвячена аналітичному огляду наукових досліджень учених щодо податкової політики, а саме моніторингу поглядів науковців щодо фіскальної ілюзії та фіскального заплутування. Результати проведеного моніторингу стану розробки даної теми визначили тенденції трансформацій понять, на яких ґрунтується сучасне податкове законодавство, у контексті новітньої реформації вітчизняної податкової системи.

Ключові слова: податкова система, податкова ілюзія, фіскальна ілюзія, фіскальне заплутування, державні витрати, податковий контроль, податкове адміністрування.

Відкрити статтю>>>

Ланцедова Ю.О., Шевченко В.А. Новітня доктрина процедури роботи із об’єктивними і суб’єктивними джерелами антикримінальних відомостей: запрошення до дискусії

Ланцедова Юлия Александровна  Шевченко В. А._Фото

У статті розкрита сутність новітньої доктрини сутності, послідовності та інших закономірностей роботи з об’єктивними і суб’єктивними джерелами антикримінальних відомостей. Запропонована редакція статті Кодексу антикримінального судочинства України про докази, їх властивості і джерела і процедуру роботи з ними. Розглянуто варіант вирішення проблеми суб’єктів отримання доказів, вичерпного переліку отримуючих слідчих і судових дій та форм представлення, оцінки і використання доказів.

Ключові слова: етапи роботи з доказами та їх джерелами; базисні основні юридичні властивості кожного окремого доказу; додаткові юридичні властивості сукупності доказів.

Відкрити статтю>>>

Чернега А.П. Соціально-правові стандарти на безоплатну правову допомогу в Україні

Статтю присвячено інституту безоплатної правової допомоги, яка розглядається через призму соціально-правових чинників існування та реалізації безоплатної  первинної та вторинної правової допомоги в Україні. Зроблена спроба виокремлення безоплатної вторинної правової допомоги, як кваліфікованої і професійної на підставі загальних, спеціальних та соціально-демографічних чинників.

Ключові слова:правова допомога, безоплатна допомога, соціальні права, соціальні стандарти, соціальні гарантії.

Відкрити статтю>>>

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментарии закрыты.