Вы находитесь здесь: Главная > Архів номерів > Журнал східноєвропейського права № 71

Журнал східноєвропейського права № 71

golovna_71-page0001

титульна сторінка

зміст

Мосьондз С.О. Адміністративні договори органів місцевого самоврядування: нотатки до дискусії

Стаття присвячена дослідженню правової природи адміністративного договору органів місцевого самоврядування та формулюванню деяких пропозицій щодо забезпечення їх ефективності. Доведено, що в умовах проведення реформи децентралізації адміністративний договір органів місцевого самоврядування буде набувати все більшого поширення в міжмуніципальних відносинах та відносинах органів місцевого самоврядування з органами виконавчої влади. З цією метою обґрунтовується необхідність прийняття Закону України «Про адміністративний договір органів місцевого самоврядування». Доцільність прийняття закону, а не внесення відповідних положень до майбутнього Адміністративно-процедурного кодексу України, пов’язана з тим, що адміністративні договори органів місцевого самоврядування мають свою специфіку, яка не може бути застосована до інших суб’єктів публічної адміністрації.

Ключові слова: адміністративний договір, органи місцевого самоврядування, завдання, ефективність, територіальна громада.

Відкрити статтю>>>

https://doi.org/10.5281/zenodo.3628223

Майоров В.В. Окремі питання інформаційно-аналітичного забезпечення Національної поліції України в умовах реформ

Стаття присвячена питанням інформаійно-аналітичного забезпечення Національної поліції України в умовах реформ. Звертається увага на те, що практична реалізація заходів з модернізації інформаційно-аналітичного забезпечення органів Національної поліції має бути орієнтованою на формування єдиного інформаційно-правового середовища у рамках моделі правоохоронної діяльності поліції.

Ключові слова: реформи, поліція, Національна поліція, інформація, інформаційно-аналітичне забезпечення.

Відкрити статтю>>>

 https://doi.org/10.5281/zenodo.3628235

Лемак К.Е. Запобігання  корупції в сфері незаконної трансплантації органів і тканин людини

У статті розглянуто проблему корупції у сфері трансплантації органами і тканинами людини. Досліджено основні причини корупції та шляхи їх уникнення. А також проаналізовано останні зміни, що стосуються даної сфери. Автор наполягає на можливості  трансплантації органів не тільки близьким особам, але й особам, які укладуть контракт з донором.

Ключові слова: трансплантологія, корупція, незаконна трансплантація органів  і тканин.

Відкрити статтю>>>

 https://doi.org/10.5281/zenodo.3628239

Лойтаренко В.С. Проблема визначення складів деяких правопорушень у сфері захисту від недобросовісної конкуренції

В статті досліджено проблему визначення та деталізації складу правопорушення у сфері захисту від недобросовісної конкуренції та її вплив на диференціацію міри відповідальності за вчинене правопорушення на прикладі дослідження складу правопорушень передбачених ст. 8 та 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Ключові слова: недобросовісна конкуренція, дискредитація суб’єкта господарювання, інформація, що вводить в оману, отримання неправомірних переваг в конкуренції, створення перешкод конкурентам на ринку.

Відкрити статтю>>>

https://doi.org/10.5281/zenodo.3628241

Федоров В.Д. Реформування Служби безпеки України у відповідності до Рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи № 1402

У cтатті розглянутий статус та повноваження Служби безпеки України, проведений аналіз відповідності національного законодавства, що регулює діяльність Служби безпеки України Рекомендаціям Парламентської асамблеї Ради Європи. Визначено ключові елементи можливої реформи: позбавлення правоохоронних функцій, скорочення компетенції щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю, демілітаризація.

Ключові слова: Служба безпеки України, реформування, контррозвідувальна діяльність, розвідувальна діяльність, спецслужба, боротьба з корупцією та організованою злочинністю.

Відкрити статтю>>>

https://doi.org/10.5281/zenodo.3628243

Челпанова А.Г. Актуальні питання протидії корупції в Україні

В статті розглядаються актуальні законодавчі ініціативи, спрямовані на подолання корупційних проявів в Україні. Проаналізовано результати соціологічних опитувань, присвячених ставленню українців до корупції. Наведено досвід запобігання корупції в європейських країнах. Визначено позитивні риси такого досвіду і можливість його застосування до України.

Ключові слова:  корупція, корупційні правопорушення, запобігання й подолання корупції.

Відкрити статтю>>>

https://doi.org/10.5281/zenodo.3628249

Шевченко О.О. Протидія незаконній міграції в Україні

У даній статті розглянуто проблему незаконної міграції в Україні, проаналізовано динаміку, причини, умови та способи незаконного переправлення осіб через державний кордон України, шляхи її вирішення. На думку автора основним результатом впровадження стратегій запобігання незаконному переправленню осіб через державний кордон України на практиці стає лише збільшення вразливості мігрантів під час переправлення та обтяжливість для держави з точки зору бюджетних видатків під час впровадження такої політики.

Ключові слова: міграція, незаконне переправлення, нелегальні мігранти, перетин кордону, способи переправлення.

Відкрити статтю>>>

https://doi.org/10.5281/zenodo.3628255

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментарии закрыты.