Вы находитесь здесь: Главная > Європейська інтеграція > V.V. Bardakova Dominant Position and Concept of Abuse in the European Union

V.V. Bardakova Dominant Position and Concept of Abuse in the European Union

В статті досліджено проблему зловживання монопольним становищем підприємствами на ринку Європейського Союзу. Договір про функціонування Європейського Союзу забороняє будь – яке зловживання монопольним становищем одним чи більшою кількістю підприємств в межах внутрішнього ринку чи його значної частини, адже це може завдати шкоди торгівлі між державами – членами. Проте цей документ не наводить визначення домінантного положення та зловживання ним. Дана стаття прояснює визначення домінантного становища та шляхи його встановлення. Автор звертає увагу на основні та додаткові фактори відповідно до яких підприємство може бути розцінено як таке, що займає монопольне становище. Також вказується на те, що сам факт перебування підприємства у монопольному становищі не вважається антиконкурентною поведінкою. Проте, якщо суб’єкт господарювання використовує зазначене положення з метою усунення конкурентів з ринку чи для вчинення інших дій, які суперечать добросовісній конкуренції, він вважається таким, що зловживає домінантним положенням. Таким чином, у статті наводиться визначення поняття «монопольне становище» та розглядаються способи його визначення. Вказуються випадки у яких підприємство може займати монопольне становище на одному ринку, а зловживати останнім зовсім на іншому. Такі випадки, в основному, мають місце при експлуатаційних зловживаннях. Договір про функціонування Європейського Союзу наводить певні форми зловживання монопольним становищем. Але, перелік даних форм не є вичерпним. Відповідно до цього, дана стаття розрізняє горизонтальне та вертикальне зловживання домінантним положенням. Також вона відображає такі категорії зловживань як виняткові угоди, «зв’язування», бандлінг, хижацькі умови та відмова від постачання. Автор розглядає питання, що виникають у зв’язку з зазначеною проблемою у світлі практики Європейської Комісії та Суду Європейського Союзу.

Ключові слова: монопольне становище, зловживання, антимонопольне право, ринок Європейського Союзу, добросовісна конкуренція, конкуренти.

Відкрити статтю>>>

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментарии закрыты.